ŠKOLY V PRÍRODE

Ponúkame Vám jedinečné pobyty pre školy ale aj materské školy – predškolákov, zamerané na rozvoj tvorivosti a remeselnej zručnosti detí. Tvorivosť vnímame ako základ učenia. Naše programy sa opierajú o zážitkové učenie sa a rozvoj na základe vlastnej skúsenosti. Naši lektori vám budú k dispozícii a radi vám pripravíme aktivity v rámci programu podľa vášho výberu na mieru. Všetky tvorivé aktivity môžme po konzultácii prispôsobiť učivu, ktoré s deťmi preberáte tak, aby deti boli neustále pobádané vami určené témy vnímať a spracúvať v rámci každodenného života vo Vilabela. Samozrejme nechýbajú pohybové aktivity, či osvojovanie si princípov trvale udržateľného života. Deti sa môžu zúčastňovať na bežnom živote v našej usadlosti – od starostlivosti o zvieratká,  zeleninové hriadky či bylinkovú záhradku až po drobnú pomoc pri príprave jedál. Keďže kapacita nášho zariadenia nepresahuje 40 lôžok, umožňuje nám to individuálny prístup ku každej triede.

Ku školám, ktoré nás navštívia máme osobitý prístup, našim cieľom je pripraviť program na mieru tak, aby vás obohatil, aby  počas pobytu žiaci aj pedagógovia načerpali nové podnety, silu a tvorivosť. Ponúkame a umožňujeme vzdelávanie nielen v okolitej prírode, ale aj v netradičnej, tvorivosť rozvíjajúcej učebni a v prvotriedne vybavených dielňach – keramickej, textilnej a drevárskej.  Učíme sa hrou a vlastnou skúsenosťou. Kto nezažil – nevie…

Izbičky, ktoré na vás čakajú sú útulné a farebné, každá má svoj osobitý ráz a charakter. Prispievajú k prirodzenej túžbe detí objavovať a tvoriť. Každá izba má buď samostatné sociálne zariadenie a sprchu, alebo ho má zdielané medzi dvomi izbami. V našej príjemnej učebni  na vás čakajú inšpiratívne materiály, hry, knižky…

Naše pobyty spravidla začínajú v pondelok a končia v piatok obedovým balíčkom na cestuIzby sú 3 – 6 lôžkové, niektoré majú možnosť prístelku. V prípade potreby vieme prispôsobiť izby vašim požiadavkám. 

CENNÍK ŠKOLA V PRÍRODE

Základný pobyt: príchod pondelok predpoludním – odchod piatok predpoludním, ubytovanie, strava, pitný režim.

 

predškoláci: 100 Eur /pobyt /dieťa

1.stupeň ZŠ: 110 Eur /pobyt /dieťa

Na každých 10 žiakov 1 pedagóg zdarma. Každý ďaľší pedagóg má pobyt za rovnakú cenu ako dieťa.

 

Tvorivý program: keramické, alebo textilné dielne, výroba papiera, viazanie kníh, výroba bábok, drevárske dielne, alebo pečenie chleba…v dopoludňajších, alebo v popoludňajších hodinách- podľa dohody.

 

60- 90 minút: 5 Eur/aktivita/žiak

3 hodiny: 10 Eur/aktivita/žiak

 

Wellness (parná sauna a whirlpool priamo v budove): 70 Eur /2 hodiny

 

Radi Vám sprostredkujeme aj rozličné aktivity v Banskej Štiavnici. Spolupracujeme s Kammerhofskými dielničkami, interaktívnym tvorivým domom Terra Permonia, Banským Múzeom (ryžovanie zlata), Geoclub Šobov (hľadanie minerálov)… Tieto aktivity sú tzv. pridané aktivity , ktorých cenník vám radi zašleme na požiadanie

Celková kapacita zariadenia je 40 lôžok. cenu pridaných aktivít /koníky, vstupné na expozície a externé dielne, sokoliarsky program, plaváreň a pod./s nami prosím konzultujte.

 

Pobyt je možné predĺžiť, alebo Vám inak prispôsobiť.

 

Zľavy:

Na každých 10 žiakov 1 pedagóg zdarma

Narodeninový darček: Ak má dieťa počas svojho pobytu narodeniny, má v deň svojich narodenín ubytovanie a stravu zdarma

Deťom v hmotnej núdzi ponúkame zľavu, prosím konzultujte s nami.

IMG_2956
DSC_0150
IMG_2933
36974077-1291186687682272-6047040552329805824-o

TVORIVÉ PROGRAMY

Všetky činnosti zahrnuté v bohatom výbere našich programov rozvíjajú detskú tvorivosť a remeselné zručnosti detí. Oboznamovaním sa s tradičnými technikami ako hrnčiarstvo, modelovanie z hliny, výroba papiera, tkáčstvo, maľba, a pod. , dávame deťom nástroj pre rozvoj a učenie, a zároveň im umožňujeme plne využívať svoj tvorivý potenciál. Priestory Vilabela sú citlivo zariadené tak, aby deti v nich nachádzali podnety a inšpiráciu. Tradičné techniky používame v súlade so súčasnou estetikou a praktickým využitím v každodennom živote.

 

Počas  pobytu sa budú deti venovať aktivitám podľa vášho výberu. Prakticky si vyskúšajú tvorbu od prípravy až po konečný výrobok, ale oboznámia sa aj s históriou daného remesla či umeleckej činnosti. Radi prispôsobíme obsah programu práve preberanému učivu a tým doplníme vaše vyučovanie praktickými ukážkami. Detailný obsah vami vybraného programu vám radi vypracujeme na základe konzultácie.

Všetky aktivity s lektormi môžeme realizovať v anglickom, alebo v nemeckom jazyku.

Vo Vilabela sme radi, keď sa deti začlenenia do života na hospodárskej usadlosti – či už je to starostlivosť o zvieratká, ranný zber vajíčok, starostlivosť o hriadky, alebo pomoc v kuchyni, či niektorej z dielní…

ZÁKLADNÉ PROGRAMY

Vyberte si jeden z našich programov, ktorý považujete za zaujímavý. Jeho presnú náplň po konzultácii s lektorkou vypracujeme tak, aby bol v súlade s vašimi požiadavkami.

keramika

1. OD HRUDKY ZEME PO HRNČEK

S prihliadnutím na vek a schopnosti detí, sa budeme venovať pôvodu a významu keramiky a hrnčiarstva z historického, folklórneho a umeleckého hľadiska,  spracovaniu hliny, modelovaniu, zdobeniu, vytáčaniu na kruhu, glazovaniu a vypaľovaniu.

textil

2. NITKY, KLBKÁ, LÁTKY

Textilná dielňa, v ktorej sa deti dozvedia o pôvode a histórii tkanín, tradičných aj netradičných technikách  spracovania priadze /plstenie vlny, pradenie, tkanie, farbenie prírodnými farbami, šitie …/ a niektoré z týchto techník si sami vyskúšajú.

muzika

3. HUDBA V NÁS

Rozvoj hudobného cítenia, oboznamovanie sa s rôznymi hudobnými nástrojmi, významu hudby v živote človeka,  hudobné hry, tón a rytmus, spoločná improvizácia, nácvik spoločného diela, možnosť hudobnej nahrávky – CD

papierr

4. PAPIEROVÉ SNY

História papiera, ručná výroba papiera, modelovanie z papiermašé, potlače papieru rôznymi technikami, výroba originálnych obalov na učebnice a zošity, papierových tienidiel a iných predmetov, japonské umenie Origami.

kniha

5. TVOJA PRVÁ KNIHA

Význam kníh v našom živote, pohľad do minulosti. Výroba vlastnej knihy – kreatívne písanie, ilustrácia a jej spracovanie a viazanie malej knihy, výroba obálky. Porozprávame sa o základoch typografie, ukážeme si rôzne typy ilustrácie a prístup k nim a čo stihneme to si aj sami skúsime.

babika

6. BÁBKY HÁBKY

Čaro bábkového divadla si tentokrát deti vyskúšajú z druhej strany javiska….výroba vlastných bábok, z rôznych materiálov, spoločne vymyslený príbeh a jeho spracovanie, záverečné predstavenie.

filmy

7. LATERNA MAGICA

 Podľa veku žiakov sa budeme venovať rozvoju filmovej gramotnosti, stručným dejinám filmu, deti si vyskúšajú kameru, strih, animácie, a spoločne ako správny filmový team si výrobia vlastný krátky film. Čakajú na ne filmové večery, počas ktorých si môžu pozrieť výber nielen z filmovej klasiky ale aj hodnotné netradičné rozprávky, o filmoch sa budeme rozprávať a budu na ne nadväzovať aj rôzne hry.

filmy

8. STOLÁRSKA DIEĽŇA

 Podľa veku žiakov sa budeme venovať rozvoju filmovej gramotnosti, stručným dejinám filmu, deti si vyskúšajú kameru, strih, animácie, a spoločne ako správny filmový team si výrobia vlastný krátky film. Čakajú na ne filmové večery, počas ktorých si môžu pozrieť výber nielen z filmovej klasiky ale aj hodnotné netradičné rozprávky, o filmoch sa budeme rozprávať a budu na ne nadväzovať aj rôzne hry.

DSC_0100
workshopy
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
IMG_2958

SEZÓNNE PROGRAMY

Radi vám pripravíme aj program podľa ročného obdobia:

sarkan

ŠARKANIÁDA

jeseň a zostrojenie si vlastných neobyčajných šarkanov zo zaujímavých materiálov a kombinácií, záverečný výlet a púšťanie si šarkanov na banskoštiavnickej Kalvárii

maska

FAŠIANGY

história a tradície fašiangových slávností, výroba masiek z rôznych materiálov, záverečný karneval a sprievod po Banskej Štiavnici

vajicko

JARNÉ HRY

umelecké činnosti spojene so spracovaním materiálov z prírody, zdobenie kraslíc, prútikárstvo, originálne dekorácie, výroba Moreny spojená s rituálom rozlúčky so zimou, jarné tradície

pernik

VIANOČNÉ RADOSTI

predvianočný čas – veselé pečenie a zdobenie medovníkov, výroba vianočných pozdravov a ozdôb, sviečok a pod., Vianočné pesničky s vlastným hudobným doprovodom, oboznámenie sa s vianočnými zvykmi a tradíciami